e-prawnik.pl Porady prawne

Deklaracja na podatek rolny

Pytanie:

Gmina X jest współwłaścicielem wraz z osobą fizyczną dwóch działek w Gminie Y. Działki te sklasyfikowane są w Ewidencji Gruntów i Budynków jako grunt orny. Czy Gmina X ma obowiązek składać deklarację na podatek rolny?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Deklaracja na podatek rolny

14.11.2011

Zgodnie z art. 3a ustawy o podatku rolnym obowiązek podatkowy, o którym mowa w art. 3 (obowiązek podatkowy w podatku rolnym), nie dotyczy Skarbu Państwa i gmin.

Oznacza to, iż gminy, nawet będące współwłaścicielami gruntów rolnych, nie podlegają obowiązkom przewidzianym dla podatników podatku rolnego, w tym nie powinny składać deklaracji właściwym wójtom, burmistrzom (prezydentom) ani wpłacać na ich konta kwot podatku rolnego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ