e-prawnik.pl Porady prawne

Ochrona lokatorów-prawa i obowiązki stron

Pytanie:

Jak (w związku z obowiązującą ustawą o ochronie lokatorów) wyglądają prawa i obowiązki najemcy i wynajmującego? Po zmianie KC (który w dzisiejszym kształcie reguluje tylko stosunek najmu lokalu niemieszkalnego), zmianie uległo właściwie wszystko (czas najmu, okres wypowiedzenia, lokal zastępczy, itp.). Moja praca jest związana z przygotowywaniem m.in. takich umów i pojawia się tu pewien problem, ponieważ bardzo mało osób wie o istnieniu tej ustawy, która określa "nowe" zasady stosunku najmu nieruchomości mieszkalnej. Czy jedyną możliwością, aby podpisać z kimś umowę najmu na mieszkanie jest bezwzględne stosowanie tylko ustawy o ochronie lokatorów?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Ochrona lokatorów-prawa i obowiązki stron

9.7.2002

Jeżeli zostały spełnione przesłanki z ustawy o ochronie lokatorów, to nie ma możliwości ważnego zawarcia umowy najmu, której postanowienia byłyby w sprzeczności z omawianą ustawą. W najbliższym czasie na naszych stronach pojawią się porady z zakresu ochrony lokatorów, w których szczegółowo zostaną omówione (m.in) prawa i obowiązki najemcy i wynajmującego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Ochrona lokatorów-prawa i obowiązki stron

wlascicielka bez

19.2.2013 0:39:23

Re: Ochrona lokatorów-prawa i obowiązki stron

nie mam slow to wszystko jest grabieza komunalnej wlasnosci obywateli! jedni wykupili inni nie moga bo chca ale im sie nie daje! prawa obowiazki, a gdzie sprawiedliwy podzial splaconych juz parokrotnie mieszkan? zamortyzowane mieszkania! oplacane 70 lat to juz wlasnosc! gdzie byly gminy jak my placilismy rowniez za remonty?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ