Stosowanie przepisów SANEPID-u

Pytanie:

Prowadzę niewielki sklep spożywczy. Jak praktycznie powinna wyglądać dokumentacja dotycząca systemu kontroli wewnętrznej, oraz systemu stosowania dobrej praktyki higienicznej? Znam treść rozporządzeń dotyczących tych kwestii, nie wiem jak zastosować te przepisy w praktyce.

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Przepisy nie określają na czym dokładnie polega wywiązywanie się z obowiązku prowadzenia takiej placówki jak sklep spożywczy zgodnie z zasady dobrej praktyki higienicznej. Z informacji jakie uzyskaliśmy w Izbie Przemysłowo Handlowej oraz Inspekcji Handlowej wynika, iż jedynym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z właściwym dla siebie oddziałem SANEPID-u i uzyskanie tam niezbędnych informacji. prawdopodobnie to Sanepid właśnie narzuca sposoby wywiązywania się z wymogów Rozporządzenia.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

aneta

4.11.2009 19:55:21

wysokość cukierni?

czy może ktoś z panstwa wie jaką wysokość musi mieć pracownia cukiernicza, jeśli jest jednoosobowa i mieści się w domu??


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.8.2019

  Projekt rozporządzenia MF ws. kas rejestrujących w postaci oprogramowania

  MF opracowało i skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia ws. kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Przepisy umożliwiają stosowanie kas rejestrujących w postaci postać (...)

 • 27.1.2019

  GMO dłużej w paszach...

  Wydłużono o dwa lata, do 1 stycznia 2021 r. - okresu, w którym można stosować pasze GMO w żywieniu zwierząt.

 • 17.4.2007

  Jakie faktury wystawiają mali podatnicy VAT?

  Podatnik, który posiada status małego podatnika, może rozliczać się metodą kasową, albo też dokonywać rozliczeń kwartalnych bez stosowania tej metody. Oczywiście mały podatnik może również (...)

 • 29.5.2007

  Praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów

  Ustawa antymonopolowa, jak potocznie nazywana jest ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów ma za zadanie ochronę wolnej konkurencji na wolnym rynku, co pośrednio stanowi ochronę konsumentów - (...)

 • 11.10.2019

  Lepsze zabezpieczenie produktów leczniczych

  Nowelizacja wprowadza przepisy umożliwiające prawidłowe stosowanie rozporządzenia Komisji Europejskiej nr 2016/161, doprecyzowuje i uzupełnia jego przepisy odnoszące się do obowiązków poszczególnych (...)