Usntne udzielenie pełnomocnictwa procesowego

Pytanie:

Czy pełnomocnictwo procesowe może być udzielone ustnie?

Masz inne pytanie do prawnika?

9.11.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Usntne udzielenie pełnomocnictwa procesowego

Pełnomocnik jest obowiązany przy pierwszej czynności procesowej dołączyć do akt sprawy pełnomocnictwo z podpisem mocodawcy lub wierzytelny odpis pełnomocnictwa, natomiast w trakcie sprawy pełnomocnictwo może być udzielone ustnie na posiedzeniu sądu przez oświadczenie złożone przez stronę i wciągnięte do protokołu – tak przepis art. 89 kpc.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: