Umorzenie podatku

Pytanie:

Czy można domagać się umorzenia kwoty podatku?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Umorzeniu, zgodnie z art. 67a § 1 pkt 3 Ordynacji podatkowej, podlegać mogą jedynie zaległości podatkowe a nie kwoty podatku. Podatnicy, którzy wnoszą o umorzenie podatku (przed upływem jego terminu płatności), nie mogą skutecznie tego uzyskać. Organ podatkowy w takiej sytuacji, w zależności od okoliczności, albo nie wszczyna postępowania podatkowego albo też wszczęte postępowanie umarza.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

sylwia

10.12.2012 23:11:49

Re: Umorzenie podatku za psa

Nie wiem jak mam napisać do urzędu skarbowego pismo o umorzeniu kwoty 120zł za psa,psa nie ma zaginął dwa lata temu.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: