Roczne sprawozdanie finansowe spółki jawnej

Pytanie:

Czy spółka jawna ma obowiązek składać sprawozdanie roczne do sądu, tak jak np. spółka z o.o.?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art.40 ustawy w Krajowym Rejestrze Sądowym zamieszcza się wzmiankę o złożeniu rocznego sprawozdania finansowego przez przedsiębiorcę z oznaczeniem daty jego złożenia. Przedsiębiorcą jest także spółka jawna, dlatego ciąży na niej obowiązek składania corocznych sprawozdań finansowych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.1.2015

  Kto podpisuje i zatwierdza sprawozdanie finansowe w spółce komandytowej?

  W myśl obowiązujących przepisów prawa, spółka komandytowa jest zobowiązana do sporządzania sprawozdania finansowego i jego złożenia do właściwego sądu rejestrowego

 • 5.1.2006

  Ogólne zasady przekształcania spółek w k.s.h

  Kodeks spólek handlowych przewiduje możliwość przekształcenia spółek handlowych, to jest spólki jawnej, spółki komandytowej, spółki komandytowo - akcyjnej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (...)

 • 15.10.2004

  Przekształcenie spółki kapitałowej w inną spółkę kapitałową

  Przekształcenie spółki kapitałowej w inną spółkę kapitałową następuje, jeżeli oprócz wymagań przewidzianych przepisami ogólnymi spełnione zostały dodatkowe warunki. Wśród tych warunków (...)

 • 22.5.2013

  Likwidacja spółki - obowiązki likwidatorów

  Podjęcie uchwały o likwidacji spółki z o.o. nie oznacza wcale, iż dany podmiot przestaje automatycznie istnieć, zaprzestając wszelkiej działalności. Uchwała taka rozpoczyna dopiero proces (...)

 • 19.11.2018

  Kto musi składać e-Sprawozdania Finansowe?

  Od 1 października 2018 r. każda jednostka prowadząca księgi rachunkowe zobowiązana jest do sporządzania sprawozdania finansowego w postaci elektronicznej i opatrzenia go kwalifikowanym podpisem (...)