Przystąpienie do licytacji przez spółkę z UE

Pytanie:

Jestem obywatelem polskim mającym -jako jedyny- udziały w brytyjskiej spółce LTD (odpowiednik sp. z o.o.). Spółka nie ma w Polsce ani oddziału ani przedstawicielstwa. W najbliższym czasie chcę wziąć udział w licytacji komorniczej w celu nabycia nieruchomości, chcę ją jednak kupić jako spółka, a nie ja personalnie na siebie. Czy są jakieś ograniczenia co do możliwości przystąpienia obcej spółki do licytacji? Ewentualnie jakie dokumenty są potrzebne do przystąpienia do licytacji?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Osoba prawna mająca siedzibę za granicą jest cudzoziemcem w rozumieniu ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Jednak na podstawie art. 8 ust. 2 w/w ustawy nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia przez cudzoziemców, będących obywatelami lub przedsiębiorcami państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wielka Brytania jest członkiem EOG. W spółki z EOG zezwolenie jest konieczne tylko na nabycie nieruchomości rolnych i leśnych, przez okres 12 lat od dnia przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej i na nabycie drugiego domu, przez okres 5 lat od dnia przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej. 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: