Urlop wypoczynkowy po urlopie wychowawczym

Pytanie:

Proszę o podanie sposobu obliczania urlopu wypoczynkowego po korzystaniu z urlopu macierzyńskiego i po urlopie wychowawczym.

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zarówno urlop macierzyński jak i urlop wychowawczy udzielany jest pracownikowi z tytułu stanu ciąży (urlop macierzyński) lub urodzenia dziecka (urlop wychowawczy). Jest to inny rodzajowo urlop od urlopu wypoczynkowego, przysługujacego pracownikowi z tytułu przepracowania określonego okresu. Dlatego też po wykorzystaniu urlopu - czy to macierzyńskiego, czy to wychowawczego, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze przysługującym danemu pracownikowi.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.8.2017

  Jak sporządzić plan urlopów?

  Udzielenie urlopu pracownikowi nie sprowadza się jedynie do zaakceptowania wniosku urlopowego, ale jest o wiele bardziej skomplikowane, zwłaszcza dla pracodawcy zatrudniającego większą liczbę pracowników. (...)

 • 14.5.2017

  Rodzice na urlopach

  Wraz z wzrostem liczby urodzeń rośnie liczba urlopów rodzicielskich. Od 2 stycznia 2016 r. obowiązują dwa rodzaje urlopów związane z narodzinami dziecka: urlop macierzyński (20 (...)

 • 26.1.2016

  Jak obliczyć wysokość wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego?

  Każdy pracownik ma prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Prawa tego nie może pracownik zbyć. Ustawodawca zadbał również o byt materialny pracownika w czasie (...)

 • 25.7.2018

  Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe osoby na urlopie wychowawczym

  Jeżeli pracownik korzysta z urlopu wychowawczego, pracodawca ma obowiązek składać za niego dokumenty rozliczeniowe. W dokumentach tych wykazuje m.in. składki i podstawy wymiaru składek.

 • 28.1.2014

  Urlopy bezpłatne

  Prawo pracy, oprócz przysługującego pracownikowi niezbywalnego prawa do urlopu wypoczynkowego, przewiduje także możliwość skorzystania z urlopu bezpłatnego. Możliwa jest też sytuacja, w której (...)