e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 20 Maj 2010

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Zakres obowiązków kuratora

  Pan, z którym się od 1,5 roku rozwodzę się próbuje z uporem maniaka udowodnić mi utrudnianie kontaktów z małoletnią córką (3 lata). Pisanie pism procesowych z podawaniem coraz to nowych rewelacji przychodzi mu z łatwością. Ustanowiony kurator (kurator społeczny) sporządził notatki z (...)

 • Definicja nierezydenta

  Kim jest "nierezydent" w rozumieniu ustawy prawo dewizowe?

 • Rejestracja wspólnoty mieszkaniowej

  Jaka jest procedura rejestracji wspólnoty mieszkaniowej? Do jakich instytucji należy się udać?

 • Wymiana dowodu rejestracyjnego pojazdu

  Od kilku lat dokonuję coroczne przeglądy techniczne samochodu bez wbicia pieczęci do dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca. W razie potrzeby legitymuję się zaświadczeniem od diagnosty o przeprowadzonym badaniu technicznym. Ostatnio diagnosta odmówił mi wydanie kolejnego zaświadczenia (...)

 • Użyczenie mieszkania bratu

  Rodzeństwo posiada odrębne własne mieszkania (spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu) w różnych spółdzielniach mieszkaniowych. Brat podarował siostrze swoje mieszkanie (notarialnie) i w związku z tym został skreślony z listy członków swojej spółdzielni, a siostra nie złożyła (...)

Artykuły i poradniki

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  Nie jest dla nikogo tajemnicą, że zakup mieszkania stanowi olbrzymi wydatek, na który, niestety, zwłaszcza w obecnych czasach, nie każdego stać. Stanowi to niewątpliwie bardzo doniosły problem społeczny, istniejący jednak od zawsze, który Państwo próbuje rozwiązać na (...)

Interpretacje podatkoweDzienniki urzędoweAkty Prawne