e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 31 Marzec 2010

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Znęcanie się psychiczne nad małżonkiem

  W polskim systemie prawnym istnieje bardzo rozbudowany mechanizm pomocy kobietom, które są, lub nawet rzekomo są, poddawane fizycznemu lub psychicznemu znęcaniu przez małżonka. Praktycznie każde negatywne zachowanie małżonka, które kobieta jest w stanie udowodnić jako negatywnie oddziaływujące (...)

 • wniosek o nabycie spadku

  Syn męża z pierwszego małżeństwa wniósł wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Mieszkaliśmy w moim domu, kupionym 7 lat przed zawarciem związku małżeńskiego. Mąż wprowadzając się do mnie wniósł meblościankę oraz tapczan z fotelami, które po kilku latach się zużyły i zostały wyrzucone. (...)

 • Zaliczalność darowizny na masę spadkową

  Zameldowany w mieszkaniu, którego najemcą była babcia, wnuk podarował jej pieniądze za które wykupiła ona z bonifikatą ten lokal od miasta. Mieszkanie to babcia niebawem podarowała aktem notarialnym temu wnukowi. Babcia później zmarła. Teraz w sądzie toczy się przeciwko temu wnukowi postępowanie (...)

 • Spadek po ojcu

  Małżeństwo posiadało jako majątek wspólny dom wraz z działką. W wyniku choroby małżonek zmarł pozostawiając żonę oraz czwórkę dzieci. Przed śmiercią przebywając w szpitalu w stanie półprzytomnym (prawie całkowity paraliż) podpisał dokument nazwany testamentem, w którym przekazał (...)

Zmiany w PrawieInterpretacje podatkoweDzienniki urzędoweAkty Prawne